2022 Outdoor Track and Field Performance List

Jump to: 100m200m400m800m1600m3200m110/100mH300mHHigh JumpLong JumpTriple JumpPole VaultShot PutDiscusJavelin4x100m4x400m4x800m

*converted HT to FAT


UPDATED on 5/15/22 (12:37am)


100m

Boys (11.10)

10.57 – Kristian Phennicie, sr Dallastown (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

10.60 – Abraham Sloboh, so Milton Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

10.68 – Justin Cook, sr Harrisburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

10.80 – Gabe Lewis, jr Cedar Crest (AAA) – 4/9/22 Black Knight Invite

10.84* – Lamar Northan, sr Governor Mifflin (AAA) – 4/19/22 @Governor Mifflin

10.87 – Chris Campbell, sr Spring Grove (AAA) – 4/9/22 Black Knight Invite

10.88 – James Buonaccorsi, sr Huntingdon (D6AA) – 5/10/22 Mountain League

10.91 – Teagan Weaver, sr Lampeter Strasburg (AAA) – 4/9/22 Black Knight Invite

10.94* – Alex Smith, sr Spring Grove (AAA) – 5/4/22 @Dallastown

10.96 – Syrell Burgos, sr East Pennsboro (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

11.02 – Anthony Mansfield, sr Palmyra (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

11.03 – Isaac Burks, sr JP McCaskey (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

11.03 – Lex Cyrus, fr Susquehanna Twp (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

11.04* – Josiah Gray, sr JP McCaskey (AAA) – 4/4/22 @Penn Manor

11.06 – Evan McCracken, so Richland (AA) – 4/30/22 Northern Bedford Invite

11.07 – Jontae Morris, sr Cedar Cliff (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

11.08 – Seth Clark, jr Central Dauphin (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

11.09 – Nico Wright-Phillips, jr West York (AAA) – 4/9/22 NB Pan Ram Invite

11.09 – Gavin Springer, sr Twin Valley (AAA) – 4/12/22 @Twin Valley

11.09 – Max Witnay, jr Westmont Hilltop (D6AA) – 4/10/22 LHAC

11.09 – Ty Friedenberger, sr Altoona (D6AAA) – 5/12/22 @Altoona

Girls (12.80)

11.24 – Laila Campbell, so Spring Grove (AAA) – 5/13/22 YAIAA

11.96 – Soleil Morrison, jr Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

12.05 – Jillian Sydnor, jr Shippensburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

12.14* – Jianna Long, so Ephrata (AAA) – 4/12/22 @Ephrata

12.30 – Hailey Rios, sr Somerset (D6AAA) – 5/10/22 LHAC

12.32 – Natalia Holmes, so Chambersburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

12.36 – Rhyan Mitchell, jr Carlisle (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

12.37 – Aiyana Rivera, sr Exeter Township (AAA) – 5/9/22 John Shaner

12.44 – Jazmine Bennett, jr Bishop McDevitt (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

12.44* – Marin Miller, sr Hollidaysburg (D6AAA) – 4/12/22 @Penns Valley

12.45 – Drea Campbell, jr Susquehanna Township (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

12.46 – Kamyah Wright, jr JP McCaskey (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

12.54 – Mia Boardman, sr Cumberland Valley (AAA) – 4/12/22 @Cumberland Valley

12.54* – Halle Engle, sr Mechanicsburg (AAA) – 4/12/22 @Cedar Cliff

12.54* – Catherine Arentz, jr Wilson (AAA) – 4/26/22 @Daniel Boone

12.56 – Chanel Hercules, jr Fleetwood (AAA) – 5/9/22 John Shaner

12.58 – Mackenzie Latchford, sr Tyrone (D6AA) – 5/10/22 Mountain League

12.58 – Alexis Hardy, fr Wyomissing (AA) – 5/14/22 BCIAA

12.59 – Brooke Long, sr Altoona (D6AAA) – 4/2/22 Altoona Igloo Invite

12.60 – Lyndi Wall, jr Lampeter Strasburg (AAA) – 4/9/22 Black Knight Invite

12.62 – Tamryn Premici, fr CD East (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

12.63 – Sydney Rush, jr Somerset (D6AAA) – 4/2/22 Altoona Igloo Invite

12.64 – Ella Ahner, so Tulpehocken (AA) – 5/9/22 John Shaner

12.64* – Isabella Vanover, sr Red Lion (AAA) – 4/12/22 @Central York

12.64* – Emily Calamia, sr CD East (AAA) – 4/12/22 @CD East

12.64* – Katie Urbine, jr Solanco (AAA) – 5/2/22 @Solanco

12.65 – Kendall Cooper, fr Annville-Cleona (AA) – 4/30/22 Lebanon Co Champs

12.68 – Sierra Hess, fr Governor Mifflin (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

12.68 – Madison Ziska, sr Schuylkill Valley (AA) – 5/14/22 BCIAA

12.69 – Madison Livingston, fr CD East (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

12.71 – Jamie Swartz, sr Lower Dauphin (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

12.74* – Rachel Nolt, sr Manheim Central (AAA) – 4/12/22 @Cocalico

12.74* – Lucie DeSyon, jr JP McCaskey (AAA) – 5/2/22 @Hempfield

12.74* – Angela Nuse, jr Solanco (AAA) – 5/2/22 @Solanco

12.75 – Dajae Boardley-Wise, jr Red Lion (AAA) – 5/13/22 YAIAA

12.76 – Demaria Wedderburn, sr Hershey (AAA) – 4/14/22 @Hershey

12.76 – Ashtyn Hileman, sr Altoona (D6AAA) – 5/3/22 @Bellefonte

12.78 – Ainsley Schwab, so Spring Grove (AAA) – 5/13/22 YAIAA

Back to top


200m

Boys (22.50)

21.33 – Abraham Sloboh, so Milton Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

21.44* – Kristian Phennicie, sr Dallastown (AAA) – 4/12/22 @Northeastern

21.74*- Darren Cammauf, sr Manheim Township (AAA) – 4/25/22 @Manheim Township

21.74* – Justin Cook, sr Harrisburg (AAA) – 5/3/22 @Chambersburg

21.83 – Luke Noss, sr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

21.94 – Nico Wright-Phillips, jr West York (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

22.03 – Quinton Townsend, sr Palmyra (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

22.14* – Gabe Lewis, jr Cedar Crest (AAA) – 4/25/22 @Manheim Township

22.27 – Isaac Burks, sr JP McCaskey (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

22.35 – Ryan Lindenberg, sr State College (D6AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

22.38 – Chris Campbell, sr Spring Grove (AAA) – 4/9/22 Black Knight Invite

22.43 – Jose Morales, jr Palmyra (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

22.45 – Gavin Springer, sr Twin Valley (AAA) – 5/4/22 @Berks Catholic

22.48 – Gionni Premici, so CD East (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

22.50 – Travis Wilk, sr Manheim Township (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

22.50 – James Buonaccorsi, sr Huntingdon (D6AA) – 5/10/22 Mountain League

Girls (26.40)

23.58 – Laila Campbell, so Spring Grove (AAA) – 5/13/22 YAIAA

24.86 – Hailey Rios, sr Somerset (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

24.88 – Jillian Sydnor, jr Shippensburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

25.11 – Mia Boardman, sr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

25.29 – Kamyah Wright, jr JP McCaskey (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

25.34* – Jianna Long, so Ephrata (AAA) – 4/12/22 @Ephrata

25.37 – Riley Ebersole, jr Cumberland Valley (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

25.42 – Jaylynn Dorsey, fr Susquehanna Twp (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

25.60 – Jamie Swartz, sr Lower Dauphin (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

25.62 – Natalia Holmes, so Chambersburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

25.71 – Madison Ziska, sr Schuylkill Valley (AA) – 4/30/22 Schuylkill Valley Invite

25.72 – Sierra Hess, fr Governor Mifflin (AAA) – 5/12/22 BCIAA

25.74* – Lucie DeSyon, jr JP McCaskey (AAA) – 4/12/22 @Warwick

25.83 – Mia Brown, jr Wilson (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

25.84 – Aiyana Rivera, sr Exeter Township (AAA) – 5/9/22 John Shaner

25.90 – Ashley Ross, jr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

25.93 – Ella Ahner, sr Tulpehocken (AA) – 4/30/22 Schuylkill Valley Invite

26.00 – Soleil Morrison, jr Hershey (AAA) – 4/8/22 Hershey Meet of Champs

26.04 – Mackenzie Latchford, sr Tyrone (D6AA) – 5/10/22 Mountain League

26.04* – Hannah Gawne, sr Lampeter Strasburg (AAA) – 5/2/22 @Lampter Strasburg

26.06 – Ella Boback, sr Carlisle (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

26.10 – Ashtyn Hileman, sr Altoona (D6AAA) – 5/3/22 @Bellefonte

26.10 – Maya Williams, jr Central Dauphin (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

26.13 – Alexis Hardy, fr Wyomissing (AA) – 5/12/22 BCIAA

26.14 – Macayla Calder, so Northeastern (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

26.23 – Madison Livingston, fr CD East (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

26.25 – Noelle England, sr Mechanicsburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

26.29 – Isabella VanOver, sr Red Lion (AAA) – 5/13/22 YAIAA

Back to top


400m

Boys (51.00)

48.23- Luke Noss, sr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

48.36 – Darren Cammauf, sr Manheim Township (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

49.26 – Trevor Richwine, sr Big Spring (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

49.49 – Sean Adams, sr State College (D6AAA) – 5/3/22 @State College

49.58 – Alex Mitchell, sr Harrisburg Christian (AA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

49.63 – Jonathen Tamayo, sr Wilson (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

49.63 – Quinton Townsend, sr Palmyra (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

49.64 – Abraham Sloboh, so Milton Hershey (AAA) – 5/7/22 Stan Morgan

49.80 – Jake Brungard, sr Camp Hill (AA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

50.19 – Luke Seymour, sr Schuylkill Valley (AA) – 4/30/22 Schuylkill Valley Invite

50.25 – Ryan Lindenberg, sr State College (D6AAA) – 5/3/22 @State College

50.49 – Kahvon Williamson, jr Cedar Cliff (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

50.60 – Nathan Frederick, jr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

50.61 – Alex Garcia, jr Lower Dauphin (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

50.74* – Jackson Wright, sr Greencastle-Antrim (AAA) – 5/3/22 @Greencastle-Antrim

50.82 – Grant Hartman, jr Susquehannock (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

50.84* – Luka Vranich, sr Lampeter Strasburg (AAA) – 4/12/22 @Ephrata

50.88 – Logan Muhlberg, sr Hempfield (AAA) – 5/14/22 LL League

50.88 – Chase Watson, sr Annville-Cleona (AA) – 5/14/22 LL League

50.95 – Nico Wright-Phillips, jr West York (AAA) – 5/13/22 YAIAA

Girls (1:00.00)

56.13 – Riley Ebersole, jr Cumberland Valley (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

56.15 – Mia Boardman, sr Cumberland Valley (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

56.19 – Jillian Sydnor, jr Shippensburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

57.01 – Jianna Long, so Ephrata (AAA) – 5/14/22 LL League

57.46 – Laila Campbell, so Spring Grove (AAA) – 5/13/22 YAIAA

57.57 – Lucie DeSyon, jr JP McCaskey (AAA) – 5/14/22 LL League

57.70 – Sierra Hess, fr Governor Mifflin (AAA) – 5/14/22 BCIAA

58.05 – Aiyana Rivera, sr Exeter Township (AAA) – 5/14/22 BCIAA

58.14* – Kamyah Wright, jr JP McCaskey (AAA) – 5/2/22 @Hempfield

58.32 – Kamiah Wright, jr JP McCaskey (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

58.37 – Jamie Swartz, sr Lower Dauphin (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

58.39 – Soleil Morrison, jr Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

58.58 – Sarah Ann Miller, jr Twin Valley (AAA) – 5/14/22 BCIAA

58.60 – Erika Culp, jr Wilson (AAA) – 5/14/22 BCIAA

58.76 – Gabby DelPielago, jr York Suburban (AAA) – 5/13/22 YAIAA

58.94* – Isabella Shertzer, so JP McCaskey (AAA) – 5/2/22 @Hempfield

58.96 – Shelby Derkosh, sr Susquehannock (AAA) – 5/13/22 YAIAA

59.41 – Sarah Ebersole, fr Manheim Township (AAA) -5/14/22 LL League

59.42 – Marissa Helderman, so Warwick (AAA) – 5/14/22 LL League

59.46 – Jessica Bentzel, jr South Western (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

59.51 – Milan Snell, (AAA) Manheim Central (AAA) – 5/14/22 LL League

59.73 – Cadi Hoke, jr Wyomissing (AA) – 5/14/22 BCIAA

59.89 – Madison Ziska, sr Schuylkill Valley (AA) – 4/23/22 Leonard Stephan

59.92 – Addison Pratt, fr Twin Valley (AAA) – 5/14/22 BCIAA

Back to top


800m

Boys (2:00.00)

1:52.02 – Sean Adams, sr State College (D6AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

1:54.26 – Anthony Engle, jr Twin Valley (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

1:54.42 – Samuel De La Riva, sr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

1:54.49 – Jacob Smith, sr Warwick (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

1:54.67- Luke Seymour, sr Schuylkill Valley (AA) – 5/6/22 Henderson Invite

1:55.01 – Weber Long, sr Greencastle-Antrim (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

1:55.24* – Aidan Hodge, jr Hempfield (AAA) – 5/9/22 @Conestoga Valley

1:55.54 – Luka Vranich, sr Lampeter Strasburg (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

1:55.98 – TJ Roden, jr Central Dauphin (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

1:56.24* – Trevor Richwine, sr Big Spring (AAA) – 4/26/22 @Greencastle-Antrim

1:56.65 – Mani Gitonga, sr Conestoga Valley (AAA) – 4/30/22 Schuylkill Valley Invite

1:57.38 – Nate Diaz, sr Wilson (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

1:57.90 – Alex Holbrook, sr Exeter Township (AAA) – 4/30/22 Whippet Invite

1:57.95 – Mason Moore, sr Lancaster Catholic (AA) – 5/14/22 LL League

1:58.33- Shernel Singh, jr South Western (AAA) – 5/13/22 YAIAA

1:58.39 – Noah Keller, jr Ephrata (AAA) – 4/9/22 Black Knight Invite

1:58.42 – Cole Perry, sr Northeastern (AAA) – 4/9/22 Black Knight Invite

1:59.02 – Ryan Wolfe, sr Cedar Crest (AAA) – 5/14/22 LL League

1:59.05 – Matthew Staniar, sr State College (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

1:59.12 – Andrew Diehl, jr Carlisle (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

1:59.15 – Cole Stevens, fr Manheim Township (AAA) – 5/14/22 LL League

1:59.16 – Ben Madison, sr Conrad Weiser (AAA) – 4/30/22 Schuylkill Valley Invite

1:59.24* – Chris Titter, jr Hempfield (AAA) – 5/2/22 @Hempfield

1:59.47 – Joseph Butler, jr Cumberland Valley (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

1:59.49 – Trent Dinant, sr State College (D6AAA) – 5/3/22 @State College

1:59.59 – Tony Tzolov, sr State College (D6AAA) – 5/3/22 @State College

1:59.69 – Nick Sloff, jr State College (D6AAA) – 5/3/22 @State College

1:59.70 – Kerek Nokes, jr West York (AAA) – 5/13/22 YAIAA

1:59.90 – Joshua Wagner, so Oley Valley (AA) – 5/9/22 John Shaner

1:59.90 – Spencer Nolan, jr Mechanicsburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

1:59.91 – Zane Cassell, jr Greenwood (AA) – 5/9/22 PECO

Girls (2:24.00)

2:14.51 – Katie Dallas, sr Wilson (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

2:14.73 – Ashley Pines, jr Cumberland Valley (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

2:15.09 – Sarah Ann Miller, jr Twin Valley (AAA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

2:15.86- Isabella Shertzer, so JP McCaskey (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

2:15.90 – Grace Morningstar, jr State College (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

2:16.31 – Anna Chamberlin, sr Boiling Springs (AA) – 5/14/22 Mid-Penn Champs

2:17.60 – Claire Paci, so Greencastle-Antrim (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

2:17.63 – Vanessa Alder, jr Carlisle (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

2:17.91 – Raihana Yameogo, sr Mechanicsburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

2:17.98 – Milana Breuninger, jr JP McCaskey (AAA) – 4/25/22 @JP McCaskey

2:18.59 – Brooke Preputnick, jr Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

2:18.67 – Allie Engle, sr Northern (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

2:19.75 – Gabby Keith, so Exeter Township (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

2:19.76 – Caryn Rippey, sr Wilson (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

2:20.37 – Sydney Werner, jr Conrad Weiser (AAA) – 5/3/22 @Conrad Weiser

2:20.50 – Abigail George, jr Central Cambria (D6AA) – 5/10/22 LHAC

2:20.73 – Marlee Kwasnica, jr State College (D6AAA) – 4/26/22 @State College

2:20.83 – Kylee Cubbison, sr Mifflin County (D6AAA) – 5/6/22 Altoona Classic

2:20.88 – Alexa Wenger, sr Warwick (AAA) – 5/14/22 LL League

2:20.97 – Cadi Hoke, jr Wyomissing (AA) – 4/30/22 Schuylkill Valley Invite

2:21.63 – Anna Lehman, fr Northern (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

2:22.16 – Madison Bishop, sr Lebanon (AAA) – 5/14/22 LL League

2:22.59 – Claire Thomas, so Lancaster Mennonite (AA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

2:22.83 – Natalie Koncoski, jr State College (D6AAA) – 4/26/22 @State College

2:22.95 – Kamiah Wright, jr JP McCaskey (AAA) – 4/9/22 Coatesville Invite

2:23.08 – Ally Wilson, jr Hershey (AAA) – 5/10/22 @Hershey

2:23.28 – Victoria Rodriguez, fr Dallastown (AAA) – 5/13/22 YAIAA

2:23.40 – Marissa Helderman, so Warwick (AAA) – 5/3/22 @Warwick

2:23.41 – Rachel Lyn-Sue, jr Hershey (AAA) – 5/10/22 @Hershey

2:23.44* – Camy Kiser, jr Chambersburg (AAA) – 4/26/22 @Chambersburg

2:23.83 – Laura Posh, jr Twin Valley (AAA) – 4/14/22 Jim Kelly Invite

2:24.00 – Cassidy Brunner, so Northern (AA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

2:24.00 – Kailey Granger, jr Dallastown (AAA) – 5/13/22 YAIAA

Back to top


1600m

Boys (4:28.00)

4:11.05 – Weber Long, sr Greencastle-Antrim (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

4:16.58 – Aidan Hodge, jr Hempfield (AAA) – 5/14/22 LL League

4:16.95 – Luke Seymour, sr Schuylkill Valley (AA) – 5/14/22 BCIAA

4:17.07 – TJ Roden, jr Central Dauphin (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

4:17.11 – Colin Whitaker, so Lampeter Strasburg (AAA) – 5/14/22 LL League

4:17.43 – Jacob Smith, sr Warwick (AAA) – 5/14/22 LL League

4:18.86 – Matthew O’Brien, jr Susquehannock (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

4:18.97 – Tyler Stevens, sr Manheim Township (AAA) – 5/14/22 LL League

4:18.98 – Anthony Engle, jr Twin Valley (AAA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

4:20.43 – Nick Sloff, jr State College (D6AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

4:20.46 – Alex Holbrook, sr Exeter Township (AAA) – 4/30/22 Whippet Invite

4:22.62 – Trent Dinant, sr, State College (D6AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

4:22.79 – Cody Schabener, sr Exeter Township (AAA) – 4/30/22 Whippet Invite

4:22.98 – Cole Stevens, fr Manheim Township (AAA) – 5/14/22 LL League

4:23.74 – Cole Perry, sr Northeastern (AAA) – 4/23/22 Blue Jay Invite

4:23.80 – Tommy Crum, jr Boiling Springs (AA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

4:24.49 – Zack Zerbe, so Governor Mifflin (AAA) – 5/14/22 BCIAA

4:24.53 – Dillan O’Shell, sr Hershey (AAA) – 4/23/22 Blue Jay Invite

4:24.91 – Jakob Rager, jr Dallastown (AAA) – 5/13/22 YAIAA

4:24.93 – Matthew Nawn, sr Hanover (AA) – 5/13/22 YAIAA

4:24.97 – Kevin Shank, jr Carlisle (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

4:25.38 – Charles Endres, sr State College (D6AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

4:26.62 – Ben Colli, sr Chambersburg (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

4:27.05 – Ben Meister, jr Twin Valley (AAA) – 5/4/22 @Berks Catholic

4:27.20 – William Weigner, sr Cedar Cliff (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

4:27.50 – Shernel Singh, jr South Western (AAA) – 5/13/22 YAIAA

4:27.53 – Ryan Wolfe, sr Cedar Crest (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

4:27.70 – Garrett Quinan, sr Kennard-Dale (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

Girls (5:22.00)

4:53.07 – Vanessa Alder, jr Carlisle (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

4:58.26 – Kylee Cubbison, sr Mifflin County (D6AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

4:58.80 – Caryn Rippey, sr Wilson (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

4:59.78 – Camy Kiser, jr Chambersburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

5:01.11 – Olivia Walter, sr Mechanicsburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

5:03.42 – Lydia Tolerico, sr Dallastown (AAA) – 5/13/22 YAIAA

5:03.83 – Claire Paci, so Greencastle-Antrim (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

5:06.09 – Delaney Dumm, jr Forest Hills (D6AA) – 5/10/22 LHAC

5:08.18 – Brooke Preputnick, jr Hershey (AAA) – 4/23/22 Blue Jay Invite

5:08.28 – Allie Engle, sr Northern (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

5:09.55 – Marlee Kwasnica, jr State College (D6AAA) – 5/6/22 Altoona Classic

5:09.68 – Sydney Werner, jr Conrad Weiser (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

5:05.55 – Anna Chamberlain, sr Boiling Springs (AA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

5:09.63 – Kailey Granger, jr Dallastown (AAA) – 5/13/22 YAIAA

5:10.27 – Marissa Pritchett, sr Northeastern (AAA) – 4/23/22 Blue Jay Invite

5:11.23 – Katelyn Deitrick, sr Bishop McDevitt (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

5:11.44 – Hope McKenney, sr Mechanicsburg (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

5:11.67 – Kaitlyn Highduch, so Governor Mifflin (AAA) – 5/14/22 BCIAA

5:11.71 – Addie Cohen, so Wyomissing (AA) – 4/23/22 Leonard Stephan

5:11.73 – Victoria Rodriguez, fr Dallastown (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

5:12.14 – Grace Morningstar, jr State College (D6AAA) – 5/3/22 @State College

5:12.25 – Milana Breuninger, jr JP McCaskey (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

5:12.40 – Elena Barrall, fr Manheim Township (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

5:12.92 – Katie Dallas, sr Wilson (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

5:13.71 – Raihana Yameogo, sr Mechanicsburg (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

5:15.04* – Ashley Pines, jr Cumberland Valley (AAA) – 4/14/22 @Chambersburg

5:16.47 – Gabby Keith, so Exeter Township (AAA) – 4/30/22 Whippet Invite

5:16.81 – Amy Devan, jr State College (D6AAA) – 5/3/22 @State College

5:18.38 – Faith Wilson, sr Central Cambria (D6AA) – 5/10/22 LHAC

5:18.41 – Braetan Peters, sr Annville-Cleona (AA) – 4/30/22 Lebanon Co Champs

5:19.31 – Madison Kimmel, jr Ephrata (AAA) – 5/14/22 LL League

5:19.47 – Alexa Wenger, sr Warwick (AAA) – 5/14/22 LL League

5:19.61 – Lanie Grogg, sr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

5:19.63 – Taylor Atkinson, so Lower Dauphin (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

5:20.08 – Grace Rudder, jr Warwick (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

5:20.41 – Nicole Dauberman, jr Susquehannock (AAA) – 5/13/22 YAIAA

5:20.44* – Sophia Breschi, sr Red Lion (AAA) – 4/26/22 @Dallastown

5:20.93 – Laura Posh, jr Twin Valley (AAA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

5:21.38 – Katherine Ryan, sr Exeter Township (AAA) – 5/14/22 BCIAA

5:21.44* – Olivia Rieck, sr Chambersburg (AAA) – 4/14/22 @Chambersburg

5:21.86 – Kira Marr, sr Exeter Township (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

5:21.90 – Reese Wilber, jr Altoona (D6AAA) – 5/3/22 @Bellefonte

Back to top


3200m

Boys (9:45.00)

9:07.62 – Colin Whitaker, so Lampeter Strasburg (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

9:09.37 – Weber Long, sr Greencastle-Antrim (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

9:11.99 – Matthew O’Brien, jr Susquehannock (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

9:14.82 – Aidan Hodge, jr Hempfield (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

9:16.66 – Cole Perry, sr Northeastern (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

9:19.63 – Tyler Stevens, sr Manheim Township (AAA) – 5/13/22 LL League

9:21.59 – Cole Adams, sr York Suburban (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

9:22.00 – Alex Holbrook, sr Exeter Township (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

9:23.75 – Charles Endres, sr State College (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

9:24.06 – Dillan O’Shell, sr Hershey (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

9:26.14 – Trent Dinant, sr State College (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

9:28.91 – Cole Stevens, fr Manheim Township (AAA) – 5/13/22 LL League

9:31.54 – TJ Roden, jr Central Dauphin (AAA) – 4/26/22 @Carlisle

9:32.85 – Anthony Engle, jr Twin Valley (AAA) – 4/30/22 Unionville Invite

9:33.51 – Caleb Hershey, sr Lebanon (AAA) – 5/13/22 LL League

9:34.38 – Garrett Quinan, sr Kennard-Dale (AAA) – 4/23/22 Blue Jay Invite

9:36.79 – Cody Schabener, sr Exeter Township (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

9:37.58 – Kevin Shank, jr Carlisle (AAA) – 5/3/22 @Carlisle

9:39.44 – Gunner Geib, so Manheim Township (AAA) – 5/13/22 LL League

9:40.03 – Hayden Parks, so Greencastle-Antrim (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

9:40.25 – Jakob Rager, jr Dallastown (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

9:40.35 – Vinay Raman, fr Hershey (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

9:40.53 – Grant Kern, sr York Suburban (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

9:41.50 – Luke Seymour, sr Schuylkill Valley (AA) – 5/12/22 BCIAA

9:41.68 – Ben Devine, jr Lampeter Strasburg (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

9:42.69 – Ari Snyder, so Chambersburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

9:43.07 – Kaleb Kabakjian, so Penn Manor (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

9:43.28 – Adam Kingston, fr Manheim Township (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

9:43.77 – Ben Colli, sr Chambersburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

9:43.83 – Dylan Cunningham, jr Kennard-Dale (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

9:44.51 – Elijah Stoudt, so Wilson (AAA) – 5/12/22 BCIAA

Girls (11:45.00)

10:36.68 – Olivia Walter, sr Mechanicsburg (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

10:44.64 – Claire Paci, so Greencastle-Antrim (AAA) – 4/8/22 Hershey Meet of Champs

10:46.01 – Caryn Rippey, sr Wilson (AAA) – 4/15/22 Volunteer Track Classic

10:52.15 – Lydia Tolerico, sr Dallastown (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

10:52.52 – Marissa Pritchett, sr Northeastern (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

10:53.78 – Vanessa Alder, jr Carlisle (AAA) – 4/8/22 Hershey Meet of Champs

11:00.20 – Camy Kiser, jr Chambersburg (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

11:03.93 – Kylee Cubbison, sr Mifflin County (D6AAA) – 4/9/22 Altoona Stache Classic

11:04.21 – Brooke Preputnick, jr Hershey (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

11:04.96 – Delaney Dumm, jr Forest Hills (D6AA) – 4/20/22 @Forest Hills

11:08.66 – Kaitlyn Highduch, so Governor Mifflin (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

11:09.42 – Hope McKenney, sr Mechanicsburg (AAA) – 4/8/22 Hershey Meet of Champs

11:11.24* – Milana Breuninger, jr JP McCaskey (AAA) – 5/2/22 @Hempfield

11:12.48 – Kailey Granger, jr Dallastown (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

11:13.81 – Katie Dallas, sr Wilson (AAA) – 5/12/22 BCIAA

11:15.07- Victoria Rodriguez, fr Dallastown (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

11:17.99 – Amy Devan, jr State College (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

11:20.60 – Elena Barrall, fr Manheim Township (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

11:22.61 – Ava Shirk, so Manheim Township (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

11:24.93 – Sydney Werner, jr Conrad Weiser (AAA) – 4/8/22 Hershey Meet of Champs

11:25.44 – Braetan Peters, sr Annville-Cleona (AA) – 5/13/22 LL League

11:25.77 – Olivia Rieck, sr Chambersburg (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

11:26.96 – Katherine Ryan, jr Exeter Township (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

11:27.44- Marlee Kwasnica, jr State College (D6AAA) – 4/21/22 @State College

11:27.53 – Morgan Hess, sr Juniata Valley (D6AA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

11.28.62 – Kira Marr, sr Exeter Township (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

11:28.63 – Kaydence Strange, so Easter York (AAA) – 5/13/22 YAIAA

11:31.82 – Madelyn Holbrook, fr Exeter Township (AAA) – 5/6/22 Henderson Invite

11:32.19 – Reese Wilber, jr Altoona (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

11:33.25 – Addie Cohen, so Wyomissing (AA) – 5/12/22 BCIAA

11:33.70 – Nicole Dauberman, jr Susquehannock (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

11:34.43 – Ava Lottig, sr Oley Valley (AA) – 5/12/22 BCIAA

11:34.83 – Madison Kimmel, jr Ephrata (AAA) – 5/13/22 LL League

11:37.45 – Katelyn Deitrick, sr Bishop McDevitt (AAA) – 3/26/22 Tim Cook Invitational

11:38.22 – Annaliese Niebauer, jr Central Cambria (D6AA) – 5/10/22 LHAC

11:38.62 – Ella Hartel, so Warwick (AAA) – 5/13/22 LL League

11:40.34 – Trista Webster, so Red Lion (AAA) – 5/13/22 YAIAA

11:42.24 – Allie Engle, sr Northern (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

11:43.68 – Lydia Drago, fr Governor Mifflin (AAA) – 4/9/22 Black Knight Invite

11:44.07 – Paige Watson, jr South Western (AAA) – 5/13/22 YAIAA

11:44.19 – Kate Vonah, sr Cumberland Valley (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

11:44.95 – Grace Mangold, sr Wilson (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

Back to top


110/100mH

Boys (15.50)

13.87 – Demaris Waters, sr Harrisburg (AAA) – 4/9/22 NB Pan Ram Invite

14.40 – Bernard Bell, jr South Western (AAA) – 5/13/22 YAIAA

14.44* – Enrico Faccio, sr Ephrata (AAA) – 4/4/22 @Ephrata

14.55 – Mike Alicea, sr Northeastern (AAA) – 5/13/22 YAIAA

14.64 – Michael Carlson, sr Bermudian Springs (AA) – 5/13/22 YAIAA

14.71 – Matthew Crow, sr Twin Valley (AAA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

14.79 – Travis Wilk, sr Manheim Township (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

14.84 – Darion Bumgartner, jr Chambersburg (AAA) – 5/7/22 Stan Morgan

14.84* – Jermere Jones, so Chambersburg (AAA) – 4/14/22 @Chambersburg

14.92 – Landon McGallicher, jr Manheim Central (AAA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

15.05 – Jon Wess, jr Central Cambria (D6AA) – 5/10/22 LHAC

15.07 – Ethan Conrad, sr Bishop McDevitt (AAA) – 4/9/22 NB Pan Ram Invite

15.07 – Danny Britten, sr Trinity (AA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

15.09 – Aiden Dibuono, jr Somerset (D6AAA) – 5/10/22 LHAC

15.16 – Matt Reinard, sr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

15.18 – Tyler Burgess, fr Palmyra (AAA) – 4/30/22 Lebanon Co Champs

15.22 – Michael Kelly, sr Chambersburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

15.25 – Perry Addey, jr West York (AAA) – 5/13/22 YAIAA

15.34* – William Scott, jr Lancaster Catholic (AA) – 3/29/22 @Lancaster Catholic

15.34* – Steevenson Florestal, sr Shippensburg (AAA) – 4/12/22 @Shippensburg

15.34* – Andrew Strode, sr Spring Grove (AAA) – 4/26/22 @Spring Grove

15.34* – Donovan Adams, sr Cedar Crest (AAA) – 5/9/22 @Cedar Crest

15.41 – Amory Thompson, sr Wyomissing (AA) – 5/14/22 BCIAA

15.44* – Edis Korkutovic, sr Chambersburg (AAA) – 5/3/22 @Chambersburg

15.44* – Reed Fretz, so Cedar Crest (AAA) – 5/9/22 @Cedar Crest

15.48 – Albert House, sr Harrisburg (AAA) – 5/9/22 Northern Twilight

15.48 – Tyree Spence, sr Red Lion (AAA) – 5/13/22 YAIAA

15.50 – Gavin Glass, jr Cocalico (AAA) – 5/14/22 LL League

Girls (16.00)

14.92 – Maddy Brooks, jr Bishop McDevitt (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

15.09 – Ryleigh Marks, jr Susquehannock (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

15.38 – Bryna Kelly, sr Garden Spot (AAA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

15.60 – Maya Richwine, jr New Oxford (AAA) – 5/13/22 YAIAA

15.64* – Malea Stoner, sr Manheim Central (AAA) – 5/2/22 @Lampeter Strasburg

15.71 – Olivia Kay, sr York Suburban (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

15.80 – Katelyn Murphy, jr Conrad Weiser (AAA) – 4/30/22 Schuylkill Valley Invite

15.81 – Kara Brown, sr Wilson (AAA) – 5/14/22 BCIAA

15.93 – Gemma Galligani, jr Dover (AAA) – 5/13/22 YAIAA

15.94* – Abbie Reed, jr Manheim Central (AAA) – 5/2/22 @Lampeter Strasburg

Back to top


300mH

Boys (40.50)

38.10 – Travis Wilk, sr Manheim Township (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

38.52 – Enrico Faccio, sr Ephrata (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

38.54 – Demaris Waters, sr Harrisburg (AAA) – 4/23/22 Blue Jay Invite

38.70 – Bernard Bell, jr South Western (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

39.00 – Albert House, sr Harrisburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

39.07 – Luke Noss, sr Cumberland Valley (AAA) – 5/3/22 @Carlisle

39.19 – Ryan Lindenberg, sr State College (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

39.21 – Perry Addey, jr West York (AAA) – 4/23/22 Blue Jay Invite

39.35 – Jonathen Tamayo, sr Wilson (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

39.50 – Edis Korkutovic, sr Chambersburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

39.53 – Matthew Crow, sr Twin Valley (AAA) – 5/14/22 BCIAA

39.70 – Kyle Emrey, sr Ephrata (AAA) – 5/14/22 LL League

39.74* – Landon McGallicher, jr Manheim Central (AAA) – 5/2/22 @Lampeter Strasburg

39.92 – Logan Schmidt, sr Big Spring (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

40.03 – Mike Alicea, sr Northeastern (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

40.09 – Matt Reinard, sr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

40.44 – Marcus Quaker, so West Perry (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

40.47 – Tyler Burgess, fr Palmyra (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

Girls (48.00)

44.84 – Maddy Brooks, jr Bishop McDevitt (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

46.45 – Chanel Hercules, jr Fleetwood (AAA) – 5/14/22 BCIAA

46.52 – Hailey Kravetz, so Altoona (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

46.62 – Malea Stoner, sr Manheim Central (AAA) – 5/14/22 LL League

46.66 – Jessica Johnson, sr Muhlenberg (AAA) – 5/14/22 BCIAA

46.67 – Eva Leatherman, sr Carlisle (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

46.67 – True Benshoff, so Waynesboro (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

46.74 – Cora Heilman, sr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

46.79 – Grace Lapp, sr Conestoga Valley (AAA) – 5/14/22 LL League

47.09 – Gemma Galligani, jr Dover (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

47.16 – Emma Dennison, sr Fairfield (AA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

47.24* – Abbie Reed, jr Manheim Central (AAA) – 5/2/22 @Lampeter Strasburg

47.29 – Remingtyn Smith, sr Forest Hills (D6AA) – 5/10/22 LHAC

47.64 – Zoey Stennett, sr JP McCaskey (AAA) – 5/14/22 LL League

47.64* – Bryna Kelly, sr Garden Spot (AAA) – 4/25/22 @Lampeter Strasburg

47.69 – Yosmary Cabrera, jr Chambersburg (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

47.70 – Olivia Lentz, so Covenant Christian (AA) – 5/10/22 CCAC

47.71 – Liz Voegele, jr Manheim Central (AAA) – 5/14/22 LL League

47.72 – Ashley Ross, jr Cumberland Valley (AAA) – 4/12/22 @Cumberland Valley

47.74* – Katie Becker, so Warwick (AAA) – 4/12/22 @Warwick

47.74* – Avery Parks, sr Greencastle-Antrim (AAA) – 5/3/22 @Greencastle-Antrim

47.94* – Madison Malcolm, sr Lampeter Strasburg (AAA) – 5/2/22 @Lampeter Strasburg

47.99 – Kyra Dillon, jr Mechanicsburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

48.00 – Kayla Leppo, sr South Western (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

Back to top


High Jump

Boys (6-2)

7-0 – Dakota Arana, sr Shippensburg (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

6-5 – Connor Landreth, sr Shippensburg (AAA) – 3/26/22 Tim Cook Invitational

6-5 – Jewleus Benner, sr JP McCaskey (AAA) – 4/4/22 @Penn Manor

6-5 – Noah Gunderson, jr Annville-Cleona (AA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

6-5 – Tyler Rossi, sr Trinity (AA) – 5/3/22 @Trinity

6-5 – JJ Kelly, fr Chambersburg (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

6-4 – Dameon Carter, sr Susquehannock (AAA) – 3/29/22 @York Suburban

6-3 – Zach Derry, sr South Western (AAA) – 4/9/22 Arctic Blast Invite

6-2 – Samuel Coleman, fr Milton Hershey (AAA) – 4/9/22 NB Pan Ram Invite

6-2 – Gabriel Sample, sr Muhlenberg (AAA) – 4/9/22 NB Pan Ram Invite

6-2 – Zachary Braucht, sr Penns Valley (D6AA) – 4/12/22 @Penns Valley

6-2 – Branson Adams, fr Altoona (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

6-2 – Nyzier Arango, sr Susquehanna Township (AAA) – 4/23/22 Blue Jay Invite

6-2 – Bradyn Erb, sr Tulpehocken (AA) – 4/26/22 @Wyomissing

6-2 – Aanjay Feliciano, sr Conrad Weiser (AAA) – 5/3/22 @Conrad Weiser

6-2 – Da’Modric Green, sr Annville-Cleona (AA) – 5/9/22 @Donegal

6-2 – Garret Burys, sr Hershey (AAA) – 5/10/22 @Hershey

6-2 – Danny Britten, sr Trinity (AA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

6-2 – Aryan Sandhu, fr Milton Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

6-2 – Ryan Criste, sr Hempfield (AAA) – 5/13/22 LL League

Girls (5-1)

5-8 – Katie Becker, so Warwick (AAA) – 5/14/22 LL League

5-6 – Maddie Knier, jr Manheim Central (AAA) – 5/14/22 LL League

5-4 – Ally Richwine, sr Carlisle (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

5-4 – Teresa Moore, fr Lancaster Catholic (AA) – 5/14/22 LL League

5-4 – Emma Rolston, sr Greenwood (AA) – 5/11/22 Tri-Valley

5-3 – Alexis Moran, sr Lampeter Strasburg (AAA) – 4/12/22 @Ephrata

5-3 – Lily Shuke, so Ephrata (AAA) – 5/2/22 @Lebanon

5-2 – Julia Rodenberger, so Berks Catholic (AA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

5-2 – Alyssa Trn, so Shippensburg (AAA) – 4/5/22 @Big Spring

5-2 – Madeline Lehker, sr South Western (AAA) – 4/9/22 Arctic Blast Invite

5-2 – Reagan Irons, jr Tyrone (D6AA) – 5/2/22 Bellwood Antis Invite

5-2 – Kara Brown, sr Wilson (AAA) – 5/9/22 John Shaner

5-2 – Lily Jodon, so Hollidaysburg (D6AAA) – 5/12/22 @Altoona

5-1 – Bryna Kelly, sr Garden Spot (AAA) – 4/12/22 @Garden Spot

5-1 – Olivia McCleary, fr Forest Hills (D6AA) – 4/13/22 @Forest Hills

5-1 – Alyssa Hoberney, sr Portage (D6AA) – 4/22/22 Appalachian Invite

5-1 – Sara McConnell, so River Valley (D6AA) – 4/22/22 Appalachian Invite

5-1 – Caroline Wegman, sr Exeter Township (AAA) – 5/3/22 @Exeter Township

5-1 – Saige Wilt, sr Lower Dauphin (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

5-1 – Nylah Davis, fr Northeastern (AAA) – 5/13/22 YAIAA

5-1 – Hope Null, sr New Oxford (AAA) – 5/13/22 YAIAA

Back to top


Long Jump

Boys (21-5)

23-9 – Jake Adams, sr Altoona (D6AAA) – 5/12/22 @Altoona

23-3.5 – Traevon Kater, jr Shippensburg (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

23-2.5 – Troy Johnson, sr JP McCaskey (AAA) – 5/13/22 LL League

23-1 – Basir Epps, sr JP McCaskey (AAA) – 5/2/22 @Hempfield

22-10.5 – Ty Friedenberger, sr Altoona (D6AAA) – 4/9/22 Altoona Stache Classic

22-10.5 – Carter McDermott, so Penn Cambria (D6AA) – 5/10/22 LHAC

22-10.25 – Josiah Sechler, jr Mifflin County (D6AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

22-9 – Gabriel Sample, sr Muhlenberg (AAA) – 3/26/22 Oxenreider Relays

22-9 – Nathan Kirkwood, sr Greencastle-Antrim (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

22-8 – JJ Kelly, fr Chambersburg (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

22-8 – Teagan Weaver, sr Lampeter Strasburg (AAA) – 5/13/22 LL League

22-6 – Anthony Mansfield, sr Palmyra (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

22-5.5 – Ryan Criste, sr Hempfield (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

22-5 – Kasen Bixler, sr Palmyra (AAA) – 4/30/22 Lebanon Co Champs

22-4.5 – Spencer Edey, jr Shippensburg (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

22-4 – Zach French, sr Northern (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

22-1.5 – Gionni Premici, so CD East (AAA) – 4/12/22 @CD East

22-1.5 – Caden Dellatre, so Hollidaysburg (D6AAA) – 5/10/22 Mountain League

22-1 – Tavon Cooper, jr Greencastle-Antrim (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

21-9.5 – Matthew Crow, sr Twin Valley (AAA) – 4/12/22 @Twin Valley

21-8 – Michael Kelly, sr Chambersburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

21-7.5 – Zachary Braucht, sr Penns Valley (D6AA) – 5/3/22 @Philipsburg-Osceola

21-7.25 – Jewleus Benner, sr JP McCaskey (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

21-7 – Jaylon Bean, jr Waynesboro (AAA) – 4/12/22 @Shippensburg

21-5.75 – Daquan McCraw, jr Steel High (AA) – 5/9/22 Northern Twilight

21-5.5 – Dillon Wert, sr Mifflin County (D6AAA) – 4/2/22 Altoona Igloo Invite

21-5.5 – Rogan Harter, sr Annville-Cleona (AA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

21-5.25 – Mark Bridgeford, so Milton Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

Girls (16-8)

19-2 – Hailey Rios, sr Somerset (D6AAA) – 4/28/22 Penn Relays

19-0 – Shannon Mullin, sr State College (D6AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

18-9- Brooke Long, sr Altoona (D6AAA) – 5/3/22 @Bellefonte

18-1.75 – Madison Ziska, sr Schuylkill Valley (AA) – 4/30/22 Schuylkill Valley Invite

17-11.75 – Chanel Hercules, jr Fleetwood (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

17-10.5 – Maslyn Soisson, so Central York (AAA) – 5/13/22 YAIAA

17-9 – Jessica Johnson, sr Muhlenberg (AAA) – 4/19/22 @Muhlenberg

17-9 – Jazmine Bennett, jr Bishop McDevitt (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

17-8.75 – Maddie Knier, jr Manheim Central (AAA) – 5/14/22 LL League

17-8 – Sydney Rush, jr Somerset (D6AAA) – 4/2/22 Altoona Igloo Invite

17-7 – Kate Etter, jr Chambersburg (AAA) – 4/12/22 @Chambersburg

17-6 – Rebecca Tirko, sr Northern (AAA) – 5/9/22 Northern Twilight

17-5 – Alicia So, so Cumberland Valley (AAA) – 4/26/22 @State College

17-4.5 – Annie Gao, so Schuylkill Valley (AA) – 5/9/22 John Shaner

17-3.75 – Taylor Foster, sr Bishop McDevitt (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

17-2.5 – Ryleigh Marks, jr Susquehannock (AAA) – 4/26/22 @Susquehannock

17-1.5 – Lily Hendricks, so Central Mountain (D6AAA) – 5/3/22 @Williamsport

17-1 – Ally Richwine, sr Carlisle (AAA) – 4/12/22 @Chambersburg

17-0.5 – Mackenzie Latchford, sr Tyrone (D6AA) – 4/5/22 @Tyrone

17-0 – Katie Urbine, jr Solanco (AAA) – 3/29/22 @Solanco

17-0 – Anne Bair, sr Gettysburg (AAA) – 4/26/22 @Susquehannock

17-0 – Hayden Mark, so Huntingdon (D6AA) – 5/10/22 Mountain League

16-11.5 – Marin Miller, sr Hollidaysburg (D6AAA) – 4/2/22 Altoona Igloo Invite

16-11.25 – Alex Antoniono, jr State College (D6AAA) – 4/14/22 @State College

16-11 – Anna Post, sr Cumberland Valley (AAA) – 4/26/22 @State College

16-11 – Elizabeth Bailey, jr Bishop McDevitt (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

16-10.5 – Crystal Ames, so Harrisburg Christian (AA) – 5/10/22 CCAC

16-10.5 – Allison Watts, so Bermudian Springs (AA) – 5/13/22 YAIAA

16-10.25 – True Benshoff, so Waynesboro (AAA) – 4/12/22 @Shippensburg

16-10 – Maria Ratnasamy, sr Cumberland Valley (AAA) – 4/9/22 Coatesville Invitational

16-10 – Rachel Nolt, sr Manheim Central (AAA) – 5/14/22 LL League

16-9.25 – Deja Nortey, sr JP McCaskey (AAA) – 5/14/22 LL League

16-9 – Olianna Oravitz, fr Solanco (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

16-9 – Chloe Grady, jr Garden Spot (AAA) – 5/14/22 LL League

16-8.5 – Lily Ferguson, sr Daniel Boone (AAA) – 5/3/22 @Daniel Boone

16-8 – Elly Bruner, jr Lampeter Strasburg (AAA) – 4/19/22 @Solanco

16-8 – Samantha Wechsler, jr Susquenita (AA) – 5/3/22 @Susquenita

Back to top


Triple Jump

Boys (43-6)

47-1.25 – Basir Epps, sr JP McCaskey (AAA) – 5/2/22 @Hempfield

46-0.5 – JJ Kelly, fr Chambersburg (AAA) – 4/14/22 @Chambersburg

45-8 – Gabriel Sample, sr Muhlenberg (AAA) – 4/5/22 @Muhlenberg

45-3.25 – Troy Johnson, sr JP McCaskey (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

44-10.75 – Spencer Edey, jr Shippensburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

44-6 – Justin Walker, sr Reading (AAA) – 4/30/22 Schuylkill Valley Invite

44-5.5 – Amory Thompson, sr Wyomissing (AA) – 5/12/22 BCIAA

44-4.5 – Dillon Wert, sr Mifflin County (D6AAA) – 3/26/22 Tim Cook Invitational

44-3 – Caden Dellatre, so Hollidaysburg (D6AAA) – 5/10/22 Mountain League

44-2.5 – Jake Adams, sr Altoona (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

44-2.5 – Branson Adams, fr Altoona (D6AAA) – 5/3/22 @Bellefonte

44-0.75 – Seth Tichenor, sr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

43-11.75 – Traevon Kater, jr Shippensburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

43-11.25 – Ian James, sr Red Lion (AAA) – 5/13/22 YAIAA

43-9 – Carter McDermott, so Penn Cambria (D6AA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

43-6.5 – Jaylon Bean, jr Waynesboro (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

43-6 – Ty Friedenberger, sr Altoona (D6AAA) – 4/9/22 Altoona Stache Classic

Girls (34-6)

39-3.5 – Shannon Mullin, sr State College (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

38-11 – Brooke Long, sr Altoona (D6AAA) – 5/3/22 @Bellefonte

38-2.75 – Rhyan Mitchell, jr Carlisle (AAA) – 4/28/22 Penn Relays

37-11 – Rebecca Tirko, sr Northern (AAA) – 3/29/22 Northern Small School Invite

37-10.5 – Anne Bair, sr Gettysburg (AAA) – 4/12/22 @Gettysburg

37-9.5 – Lily Hendricks, so Central Mountain (D6AAA) – 5/14/22 PHAC

37-8.5 – Allison Watts, so Bermudian Springs (AA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

37-6.5- Kate Etter, jr Chambersburg (AAA) – 4/12/22 @Chambersburg

36-8.5 – Maddy Knier, jr Manheim Central (AAA) – 5/9/22 @Ephrata

36-3.25 – Chloe Pyles, so Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

36-2.25 – Samantha Wechsler, jr Susquenita (AA) – 5/11/22 Tri-Valley

36-1 – Hayden Mark, so Huntingdon (D6AA) – 5/2/22 Bellwood Antis Invite

35-11 – Alice Bogia, sr Oley Valley (AA) – 3/26/22 Oxenreider Relays

35-10.5 – Ryleigh Marks, jr Susquehannock (AAA) – 4/9/22 NB Pan Ram Invite

35-9.5 – Shaniyah Weidler, fr Susquehanna Twp (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

35-6 – Alicia So, so Cumberland Valley (AAA) – 4/14/22 @Chambersburg

35-5.5 – Caroline Horace, fr Wilson (AAA) – 4/26/22 @Daniel Boone

35-4.75 – Anne Gardner, fr Hershey (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

35-4.5 – Bella Gilliard, sr Mechanicsburg (AAA) – 4/12/22 @Cedar Cliff

35-4 – Emma Parnell, sr Hollidaysburg (D6AAA) – 5/12/22 @Altoona

35-3.75 – Maslyn Soisson, so Central York (AAA) – 5/13/22 YAIAA

35-2.75 – Alexis Moran, sr Lampeter Strasburg (AAA) – 4/12/22 @Ephrata

35-2.5 – Marisa Helderman, so Warwick (AAA) – 5/13/22 LL League

35-1 – Saige Wilt, sr Lower Dauphin (AAA) – 4/14/22 @Hershey

35-1 – Molly Heintzelman, sr Cedar Crest (AAA) – 5/9/22 @Cedar Crest

35-0 – Emily Cassler, so Wyomissing (AA) – 4/11/22 @Oley Valley

34-11.5 – Emma Rolston, sr Greenwood (AA) – 5/11/22 Tri-Valley

34-10 – Sydney Rush, jr Somerset (D6AAA) – 5/10/22 LHAC

34-9 – Maria Ratnasamy, sr Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

34-7.5 – Reagan Irons, jr Tyrone (D6AA) – 4/22/22 Bald Eagle Invite

34-7.5 – Bella Gilliard, sr Mechanicsburg (AAA) – 5/10/22 @Hershey

34-7.25 – Courtney Smith, so Ephrata (AAA) – 5/13/22 LL League

34-7 – Aaliyah Ware, so Exeter Township (AAA) – 5/12/22 BCIAA

34-6.25 – Jahnaya Wimberley, so Chambersburg (AAA) – 5/3/22 @Chambersburg

34-6.25 – Makenna Haas, fr ELCO (AAA) – 5/13/22 LL League

Back to top


Pole Vault

Boys (13-6)

17-2 – Justin Rogers, sr Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

15-0 – Breckin Swope, so East Pennsboro (AAA) – 4/12/22 @East Pennsboro

15-0 – Ian Dorefice, sr State College (D6AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

14-8 – Logan Gossard, so Richland (D6AA) – 5/10/22 LHAC

14-1 – Nathan Lutz, so Altoona (D6AAA) – 4/30/22 LHU High School Classic

14-0 – Gabriel Pecaitis, so Gettysburg (AAA) – 5/7/22 Stan Morgan/VaultWorx

13-9 – Camden Gehris, sr Tulpehocken (AA) – 5/12/22 BCIAA

13-6 – Jack Reilly, so Cumberland Valley (AAA) – 4/14/22 @Chambersburg

13-6 – Drake Risser, so Lower Dauphin (AAA) – 5/7/22 Stan Morgan/VaultWorx

13-6 – Mason Bucks, so Palmyra (AAA) – 5/7/22 Stan Morgan/VaultWorx

13-6 – Michael Carlson, sr Bermudian Springs (AA) – 5/9/22 Northern Twilight

13-6 – Joe Ryan, jr Northern (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

Girls (10-3)

12-7 – Katie Urbine, jr Solanco (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

12-0 – Adeline Woodward, so Trinity (AA) – 5/7/22 Stan Morgan/VaultWorx

11-6- Delaney Beigh, jr East Pennsboro (AAA) – 4/12/22 @East Pennsboro

11-6 – Marissa McNamee, jr Central Dauphin (AAA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

11-6 – Kaitlyn Thorne, sr Central York (AAA) – 5/13/22 YAIAA

11-3 – Emily Oriel, sr Cedar Crest (AAA) – 4/30/22 Lebanon Co Champs

11-2 – Molly Heintzelman, sr Cedar Crest (AAA) – 4/25/22 @Manheim Township

11-2 – Carissa Bender, jr ELCO (AAA) – 5/2/22 @Octorara

11-0 – Marlayna Concannon, jr Red Land (AAA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

11-0 – Emily Donegan, sr Hershey (AAA) – 5/10/22 @Hershey

11-0 – Jenna Wilt, sr Hollidaysburg (D6AAA) – 5/12/22 @Altoona

10-9 – Kaylie Groff, sr Palmyra (AAA) – 4/26/22 @Lower Dauphin

10-9 – Lilyana Carlson, fr Bermudian Springs (AA) – 4/28/22 @Bermudian Springs

10-6 – Chloe Pyles, so Cumberland Valley (AAA) – 3/29/22 @Cumberland Valley

10-6 – Kaylee Grubb, sr Spring Grove (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

10-6 – Anna Rank, fr Elizabethtown (AAA) – 4/14/22 @Elizabethtown

10-6 – Lillian King, so JP McCaskey (AAA) – 4/19/22 @Cedar Crest

10-6 – Alexandra Nice, sr South Western (AAA) – 5/13/22 YAIAA

10-3 – Lyndsey Lambert, jr Mechanicsburg (AAA) – 4/12/22 @Cedar Cliff

10-3 – Piper Linn, so Greencastle-Antrim (AAA) – 4/20/22 @Greencastle-Antrim

10-3 – Lydia Worthing, jr Bellwood Antis (D6AA) – 5/9/22 ICC Championship

Back to top


Shot Put

Boys (48-0)

61-10 – J’ven Williams, jr Wyomissing (AA) – 5/12/22 BCIAA

61-4.5 – Wade Shomper, sr Cumberland Valley (AAA) – 4/12/22 @Cumberland Valley

56-6.5 – Ethan Stroup, sr Altoona (D6AAA) – 5/12/22 @Altoona

56-0 – Brady Mider, so Berks Catholic (AA) – 5/4/22 @Berks Catholic

52-5 – Danny Pham, jr Central York (AAA) – 5/13/22 YAIAA

51-4.5 – Jaryd Kleinhaus, sr Penn Manor (AAA) – 4/9/22 Black Knight Invite

50-7 – Logan Dawes, so Central Mountain (D6AAA) – 4/12/22 @Central Mountain

49-11.75 – Jared Stauffer, sr Cocalico (AAA) – 4/12/22 @Cocalico

49-6.5 – Mitchell Maher, sr State College (D6AAA) – 5/3/22 @State College

49-0 – Dante Reid, jr Covenant Christian (AA) – 5/10/22 CCAC

48-11.75 – Sedrick Vessah, jr Chambersburg (AAA) – 5/3/22 @Chambersburg

48-11.5 – Ben Spencer, jr State College (D6AAA) – 4/26/22 @State College

48-10.5 – Nick Hill, sr Fleetwood (AAA) – 5/3/22 @Conrad Weiser

48-7 – Alex Kyle, sr Mount Union (D6AA) – 5/9/22 ICC Championship

48-2 – Gavin Popejoy, sr Cedar Crest (AAA) – 5/13/22 LL League

Girls (35-0)

41-8 – Justley Sharp, jr Homer Center (D6AA) – 4/30/22 Indiana County Champs

40-4 – Annika Ermold, sr Governor Mifflin (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

40-2 – Ericka Jackson, jr Harrisburg (AAA) – 4/5/22 @State College

39-0 – Laura Biegel, sr Twin Valley (AAA) – 5/12/22 BCIAA

37-9 – Maria Clark, so Mechanicsburg (AAA) – 4/23/22 @Red Land

37-5 – Kyra Love, jr Cumberland Valley (AAA) – 4/9/22 Coatesville Invitational

37-1.25 – Kylyn McIntire, sr Red Lion (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

36-9 – Amelia Folk, sr Tulpehocken (AA) – 5/3/22 @Tulpehocken

36-1.5 – Sasha Garnett, so Richland (D6AA) – 5/10/22 LHAC

35-11.25 – Laci Nelson, fr Manheim Central (AAA) – 5/14/22 LL League

35-11 – Liliana Harrison, fr Lebanon (AAA) – 5/14/22 LL League

35-10 – Emily Jackson, so River Valley (D6AA) – 4/22/22 Appalachian Invite

35-6.5 – Victoria Burton, sr Donegal (AAA) – 5/3/22 @Lancaster Catholic

35-0.5 – Emma Deyarmin, jr Schuylkill Valley (AA) – 5/12/22 BCIAA

35-0 – Ke’Ahjah Lawrence, jr Dallastown (AAA) – 5/13/22 YAIAA

Back to top


Discus

Boys (143-0)

189-1 – J’ven Williams, jr Wyomissing (AA) – 4/29/22 Penn Relays

164-1 – Mitchell Maher, sr State College (D6AAA) – 5/3/22 @State College

163-8 – Wade Shomper, sr Cumberland Valley (AAA) – 4/21/22 @Mifflin County

162-7 – Colin Daub, jr ELCO (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

159-11 – Ethan Stroup, sr Altoona (D6AAA) – 4/2/22 Altoona Igloo Invite

154-8 – Anthony Smith, jr Shippensburg (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

154-5 – Griffin Huffman, jr Cumberland Valley (AAA) – 4/21/22 @Mifflin County

154-5 – Anton Stratts, sr Central Mountain (D6AAA) – 5/14/22 PHAC

153-1 – Carter Bennett, sr Greenwood (AA) – 5/9/22 PECO

152-4 – Ridge Crispino, jr Cumberland Valley (AAA) – 4/14/22 @Chambersburg

150-9 – Brady Mider, so Berks Catholic (AA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

148-11 – Josh Angelo, so East Pennsboro (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

147-5 – Tyler Fahnestock, sr Manheim Central (AAA) – 4/29/22 Cy Fritz Invite

147-4 – Josh Mertz, jr Chambersburg (AAA) – 5/3/22 @Chambersburg

146-3 – Jaxson Funson, jr Shippensburg (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

145-9 – John Stewart, sr JP McCaskey (AAA) – 5/14/22 LL League

145-6 – Ben Spencer, jr State College (D6AAA) – 4/14/22 @State College

145-5 – Aaron Weigle, so Bermudian Springs (AA) – 3/29/22 @Bermudian Springs

145-5 – Wyatt Hetrick, sr Fleetwood (AAA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

145-5 – Garret Burys, sr Hershey (AAA) – 4/14/22 @Hershey

144-4 – Jael Cruz-Santos, jr Penn Manor (AAA) – 5/9/22 @Cedar Crest

143-10 – Matthew Arnold, jr York Co School of Tech (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

Girls (110-0)

145-10 – Ella Lucas, jr Warwick (AAA) – 4/12/22 @Warwick

140-1 – Ericka Jackson, jr Harrisburg (AAA) – 3/29/22 @Cumberland Valley

134-04 – Justley Sharp, jr Homer Center (D6AA) – 5/10/22 Heritage Conference

129-11 – Kylyn McIntire, sr Red Lion (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

127-1 – Annika Ermold, sr Governor Mifflin (AAA) – 5/12/22 BCIAA

124-9 – Maria Clark, so Mechanicsburg (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

124-9 – Amya Sopp, so East Pennsboro (AAA) – 5/9/22 Northern Twilight

121-7 – Isabelle Roes, sr Trinity (AA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

120-1 – Allison Mateyak, so Warwick (AAA) – 4/25/22 @Penn Manor

118-10 – Kaylla Williams, sr Harrisburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

117-10 – Lauren Bellows, sr Cumberland Valley (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

115-6 – Liliana Harrison, fr Lebanon (AAA) – 5/9/22 @Solanco

114-9 – Sasha Garnett, so Richland (D6AA) – 5/10/22 LHAC

113-10 – Emma Deyarmin, jr Schuylkill Valley (AA) – 5/12/22 BCIAA

112-6 – Alexandra Brady, jr Mechanicsburg (AAA) – 4/9/22 NB Pan Ram Invite

110-3 – Helenis Vasquez, sr Wyomissing (AA) – 4/11/22 @Oley Valley

Back to top


Javelin

Boys (170-0)

182-6 – Josiah Sechler, jr Mifflin County (D6AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

179-6 – Brock Shugart, sr Carlisle (AAA) – 5/3/22 @Carlisle

179-6 – Ahren Stauffer, sr Central Dauphin (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

178-9 – Ethan Stroup, sr Altoona (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

173-2 – Eli Becker, jr Palmyra (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

171-8 – Keegan Gwinn, sr Tyrone (D6AA) – 5/10/22 Mountain League

170-7 – Matthew Remash, jr JP McCaskey (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

170-7 – Ethan Dorrell, jr Cedar Cliff (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

170-4 – Jeremiah Hargrove, so Carlisle (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

Girls (115-0)

138-9 – Kaylla Williams, sr Harrisburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

130-7 – Amyrah Kellam, so JP McCaskey (AAA) – 4/25/22 @JP McCaskey

130-1 – Maggie Swarr, jr Lampeter Strasburg (AAA) – 4/12/22 @Ephrata

129-5 – Ericka Jackson, jr Harrisburg (AAA) – 4/9/22 NB Pan Ram Invite

125-8 – Maddie Knier, jr Manheim Central (AAA) – 5/14/22 @LL League

124-10 – Samantha Nelson, jr ELCO (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

123-11 – Paloma Bolt, sr JP McCaskey (AAA) – 4/25/22 @JP McCaskey

123-7 – Samara Eshleman, jr Muhlenberg (AAA) – 4/9/22 NB Pan Ram Invite

122-11 – Lauren Akers, so Kutztown (AA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

120-7 – Sophia Barrell-Kobryn, fr Fleetwood (AAA) – 4/22/22 Twin Valley Invite

118-10 – Abigail Hoover, jr Bald Eagle (D6AA) – 5/2/22 Bellwood Antis Invite

118-1 – Cierra Miller, sr Dover (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

116-10 – Shaely Stabler, sr New Oxford (AAA) – 4/9/22 Arctic Blast Invite

115-6 – Kalista Butler, sr Philipsburg-Osceola (D6AA) – 4/12/22 @Bellefonte

Back to top


4x100m Relay

Boys (44.00)

42.11 – Palmyra (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

42.23 – Dallastown (AAA) – 5/13/22 YAIAA

42.72 – Spring Grove (AAA) – 5/13/22 YAIAA

43.13 – Milton Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

43.15 – Chambersburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

43.18 – Cedar Crest (AAA) – 5/14/22 LL League

43.21 – West York (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

43.29 – Wilson (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

43.29 – Central Dauphin (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

43.43 – JP McCaskey (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

43.44 – Ephrata (AAA) – 5/14/22 LL League

43.44* – Harrisburg (AAA) – 5/3/22 @Chambersburg

43.48 – Altoona (D6AAA) – 5/6/22 Altoona Classic

43.58 – Manheim Township (AAA) – 5/9/22 @Manheim Twp

43.59 – South Western (AAA) – 5/13/22 YAIAA

43.63 – Central Cambria (D6AA) – 5/10/22 LHAC

43.67 – Greencastle-Antrim (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

43.68 – Wyomissing (AA) – 4/12/22 @Oley Valley

43.69 – CD East (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

43.70 – Lower Dauphin (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

43.88 – Hamburg (AAA) – 5/14/22 BCIAA

44.00 – Dover (AAA) – 5/13/22 YAIAA

Girls (51.00)

48.55 – Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

49.02 – JP McCaskey (AAA) – 4/25/22 @JP McCaskey

49.08 – Bishop McDevitt (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

49.19 – Wilson (AAA) – 5/14/22 BCIAA

49.60 – Lampeter Strasburg (AAA) – 5/14/22 LL League

49.67 – Somerset (D6AAA) – 5/10/22 LHAC

49.67 – Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

49.71 – Altoona (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

49.75 – Governor Mifflin (AAA) – 5/14/22 BCIAA

49.82 – Susquehannock (AAA) – 5/13/22 YAIAA

49.92 – Susquehanna Township (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

49.97 – Garden Spot (AAA) – 5/14/22 LL League

50.08 – Elizabethtown (AAA) – 5/14/22 LL League

50.10 – Conestoga Valley (AAA) – 5/14/22 LL League

50.37 – Cedar Crest (AAA) – 5/14/22 LL League

50.45 – Chambersburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

49.95 – Wyomissing (AA) – 5/14/22 BCIAA

50,44 – Fleetwood (AAA) – 5/14/22 BCIAA

50.51 – Solanco (AAA) – 5/14/22 LL League

50.52 – Palmyra (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

50.55 – Manheim Central (AAA) – 5/14/22 LL League

50.58 – Central Dauphin East (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

50.70 – Waynesboro (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

50.72 – Milton Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

50.78 – Daniel Boone (AAA) – 5/14/22 BCIAA

50.80 – Central York (AAA) – 5/13/22 YAIAA

50.82 – Mechanicsburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

Back to top


4x400m Relay

Boys (3:32.00)

3:20.17 – Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

3:22.50 – State College (D6AAA) – 4/30/22 Penn Relays

3:24.68 – Palmyra (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

3:24.77 – Manheim Township (AAA) – 4/2/22 Bruce Dallas Invite

3:24.96 – Wilson (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

3:25.06- South Western (AAA) – 4/30/22 Penn Relays

3:26.26 – Harrisburg (AAA) – 4/30/22 Penn Relays

3:26.41 – Ephrata (AAA) – 4/30/22 Penn Relays

3:27.15 – Greencastle-Antrim (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

3:27.70 – Cedar Crest (AAA) – 5/14/22 LL League

3:29.21 – Lower Dauphin (AAA) – 4/30/22 Cedar Cliff Relays

3:29.68 – Penn Cambria (D6AA) – 4/30/22 Northern Bedford Invite

3:29.82 – CD East (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

3:29.89 – Milton Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

3:30.07 – Boiling Springs (AA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

3:30.23 – Conestoga Valley (AAA) – 5/14/22 LL League

3:30.26 – Chambersburg (AAA) – 5/9/22 Antrim Way Last Chance

3:30.44 – Cedar Cliff (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

3:30.61 – Hempfield (AAA) – 5/14/22 LL League

3:30.90 – Penn Cambria (D6AA) – 5/10/22 LHAC

3:31.17 – West York (AAA) – 4/23/22 Blue Jay Invite

3:31.46 – Warwick (AAA) – 5/14/22 LL League

3:31.64 – Twin Valley (AAA) – 4/30/22 Unionville Invite

3:31.68 – Richland (D6AA) – 4/30/22 Northern Bedford Invite

Girls (4:12.00)

3:54.56 – Cumberland Valley (AAA) – 4/28/22 Penn Relays

3:54.71 – JP McCaskey (AAA) – 4/28/22 Penn Relays

4:01.26 – Wilson (AAA) – 5/14/22 BCIAA

4:02.24* – Manheim Central (AAA) – 4/12/22 @Cocalico

4:04.11 – Twin Valley (AAA) – 5/14/22 BCIAA

4:05.19 – Warwick (AAA) – 5/3/22 @Warwick

4:05.95 – Altoona (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

4:06.12 – Daniel Boone (AAA) – 5/14/22 BCIAA

4:06.87 – Mechanicsburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

4:08.23 – Carlisle (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

4:08.44 – Northern (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

4:08.44 – Cedar Crest (AAA) – 5/14/22 LL League

4:08.54* – Lampeter Strasburg (AAA) – 5/2/22 @Lampeter Strasburg

4:08.87 – Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

4:09.62 – State College (D6AAA) – 5/6/22 Altoona Classic

4:09.97 – Hollidaysburg (D6AAA) – 4/28/22 Penn Relays

4:10.76 – Exeter Township (AAA) – 5/9/22 John Shaner

4:11.31 – Milton Hershey (AAA) – 4/30/22 Cedar Cliff Relays

4:11.37 – Lower Dauphin (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

4:11.74 – Manheim Township (AAA) – 5/14/22 LL League

4:11.84* – Chambersburg (AAA) – 4/12/22 @Chambersburg

Back to top


4x800m Relay

Boys (8:16.00)

7:53.70 – Greencastle-Antrim (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

7:55.58 – State College (D6AAA) – 4/9/22 Altoona Stache Classic

8:02.90 – Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

8:03.78 – Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

8:04.59 – Cedar Crest (AAA) – 5/14/22 LL League

8:06.92 – Twin Valley (AAA) – 4/9/22 Council Rock Invite

8:07.16 – Mechanicsburg (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

8:08.63 – Ephrata (AAA) – 5/14/22 LL League

8:08.92 – Altoona (D6AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

8:11.74 – Manheim Township (AAA) – 5/14/22 LL League

8:11.76 – Wilson (AAA) – 5/14/22 BCIAA

8:12.13 – Susquehannock (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

8:12.40 – York Suburban (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

8:13.35 – Carlisle (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

8:15.06 – Warwick (AAA) – 5/3/22 @Warwick

8:15.12 – Hempfield (AAA) – 5/14/22 LL League

Girls (10:00.00)

9:27.97 – JP McCaskey (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

9:34.35 – State College (D6AAA) – 4/28/22 Penn Relays

9:35.07 – Central Cambria (D6AA) – 5/10/22 LHAC

9:37.20 – Warwick (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

9:38.32 – Cumberland Valley (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

9:38.94 – Carlisle (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

9:39.04* – Dallastown (AAA) – 4/26/22 @Dallastown

9:42.81 – Wilson (AAA) – 4/23/22 Leonard Stephan

9:45.83 – Cedar Crest (AAA) – 5/3/22 @Warwick

9:49.07 – Mechanicsburg (AAA) – 4/29/22 Ray Geesey Invite

9:49.25 – Hershey (AAA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

9:50.65 – Boiling Springs (AA) – 5/14/22 Mid-Penn Conference

9:51.68 – Exeter Township (AAA) – 4/23/22 Shippensburg Invite

9:53.64* – Chambersburg (AAA) – 4/12/22 @Chambersburg

9:54.42 – Manheim Township (AAA) – 5/14/22 LL League

9:54.63 – Elizabethtown (AAA) – 5/14/22 LL League

9:55.73 – Twin Valley (AAA) – 4/8/22 John Heins Invitational

Back to top