College Athlete Performances (via TFRRS)

This list will be updated on a regular basis. Some freshman have yet to compete and therefore do not have active links in the TFRRS database.

Class of 2020

Tucker Ahrens (Exeter) – Houghton College

Camdyn Allen (Susquehanna Twp) – Tiffin University

Bryce Baker (CD East) – Saint Francis University

Kevin Bartosh (Fleetwood) – Penn State University

Delaney Barts (Kennard-Dale) – York College

Garrett Baublitz (Juniata) – Navy

Brandon Baxter (Central York) – Elizabethtown College

Delaney Beard (Governor Mifflin) – Clarion University

Brianna Beavens (Muhlenberg) – Widener University

Sydney Beaverson (Red Lion) – Bloomsburg University

Ryan Beck (Altoona) – Bloomsburg University

Allura Blake (JP McCaskey) – Millersville University

Raechel Bonner (Central Dauphin) – Kutztown University

Shayla Bonzelet (Cedar Crest) – Army

Hanna Brosius (Camp Hill) – Bloomsburg University

Kolt Byers (Berm Springs) – High Pint University

Mary Campbell (Ephrata) – Mt. Saint Mary’s

Rileigh Cardin (Carlisle) – East Carolina University

Devin Carlson-Swank (West Perry) – Kutztown University

Matt Carroll (Palmyra) – Bloomsburg University

Tyson Carter (Altoona) – Juniata College

Myah Chappell (St. Joseph’s Cath) – Lock Haven University

Morgan Chmielenski (Twin Valley) – Ohio Wesleyan University

Breya Clopper (Chambersburg) – Wheeling University

Emily Coddington (North Star) – Tusculum University

Mia Cooper (Hershey) – Liberty University

Bailey Corrigan (Palmyra) – Bloomsburg University

Kamere Day (Harrisburg) – Penn State University

Zach DeCarmine (State College) – University of Pittsburgh

Anthony Defusco (Daniel Boone) – Kutztown University

Juliette Delmotte (Warwick) – Lafayette College

Stevie Dixon (Elizabethtown) – East Stroudsburg University

Aubrey Elias (Oley Valley) – Chestnut Hill College

Meredith Engle (Northern) – Liberty University

Maria Ferraro (Trinity) – Saint Francis University

Nick Fetzer (Westmont Hilltop) – Duquesne University

Alexander Fischbach (Carlisle) – Kutztown University

Averie Foster (Exeter Twp) – Boston University

Thomas Foster (Wyomissing) – Cornell University

Maggie Fox (Altoona) – Saint Francis University

Matt Fry (Wilson) – West Chester University

Christian Gagliardi (Wilson) – Bowling Green University

Olivia Gemma (Central York) – Western Carolina

Tatyana Gibson (Milton Hershey) – Penn State Harrisburg

Colleen Gilbert (Lampeter Strasburg) – Kutztown University

Lizzie Gilpatrick (State College) – Penn State University

Christian Gingrich (Lower Dauphin) – Elizabethtown College

Jackie Goebel (Twin Valley) – West Chester University

Aiden Gonder (Red Land) – Shippensburg University

Micah Gordley (Lampeter Strasburg) – Arcadia University

Mitchell Gray (ELCO) – Palm Beach Atlantic University

Samantha Grubb (East Pennsboro) – Ursinus College

Megan Grube (Hempfield) – Penn State University

Hunter Grunden (Cumberland Valley) – Mansfield University

Isaiah Grunden (Cumberland Valley) – Mansfield University

Nick Gustafson (Shippensburg) – Grove City College

Devan Hanna (Kutztown) – Shippensburg University

Elly Haushaulter (State College) – Syracuse University

Milly Heinbaugh (Fairfield) – Elon University

Derek Heisey (Elizabethtown) – Messiah University

Brayden Henninger (Altoona) – Seton Hill University

Faith Herndon (Fleetwood) – Bloomsburg University

Andrew Hirneisen (Gettysburg) – Virginia Military Institute

Jordan Hock, (Conestoga Valley) – Lehigh University

Sydney Horn (Manheim Township) – High Point University

Ryan Horner (Warwick) – Indiana University of PA

Jenna Horning (Oley Valley) – Susquehanna University

Riley Horton (Manheim Township) – Norwich University

Savannah Hossfeld (Carlisle) – University of Alabama

Ava Hostettler (Hempfield) – West Chester University

Hayden Hunt (Shippensburg) – Shippensburg University

Lyric Janosik (Penn Cambria) – Penn State University

Matthew Joe (Octorara) – Alvernia University

Tommy Johnson (Hershey) – Saint Joseph’s University

Katie Jones (Hershey) – Misericordia University

Carter Kauffman (St. Joseph’s Catholic) – Edinboro University

Elizabeth Kavulak (Cumberland Valley) – Alvernia University

Noah Keitel (Cumberland Valley) – Messiah University

Riley Klick (Lebanon) – Kutztown University

Jeff Kline (Fleetwood) – University of Maryland

Alfonso Knoll (Conrad Weiser) – Franklin and Marshall College

Sam Knowles (Ephrata) – Widener University

Gage Krall (Northern Lebanon) – Lock Haven University

Kayli Krohmer (Twin Valley) – Widener University

Ben Kuhn (Wyomissing) – Columbia University

Nate Kuntz (Central Cambria) – Indiana University of PA

Cydney Lahr (Line Mountain) – Marywood University

David Leehill (Conrad Weiser) – Keystone College

Brenna Leister (Central York) – Towson University

Gwendolyn Lloyd (Red Lion) – Townson University

Kiersten Lloyd (Red Lion) – Lock Haven University

Katie Locker (Elizabethtown) – Monmouth University

Jaden Lopez (Hempfield) – Seton Hill University

Dejon Manning (JP McCaskey) – Kent State University

Gianna Marasco (Altoona) – Lock Haven University

Colson Martin (Spring Grove) – Monmouth University

Jacob Mavretic (Millersburg) – Shippensburg University

Justin Maxwell (Chambersburg) – Shippensburg University

Shea McMullen (Conrad Weiser) – Elizabethtown College

Kaitlin Measell (Greencastle-Antrim) – Shenandoah University

Jack Mieszkalski (Hempfield) – Cornell University

Mitchell Miko (Portage) – Saint Francis University

Danny Miller (Greencastle-Antrim) – University of Lynchburg

Erin Miller (Cumberland Valley) – Elizabethtown College

Jack Miller (Wilson) – Shippensburg University

Olivia Moyer (Wilson) – Belmont University

Allison Myers (Dallastown) – West Chester University

Devin Neiswender (Conrad Weiser) – Alvernia College

Kelty Oaster (Gettysburg) – Elizabethtown College

Casey Padgett (Carlisle) – Duquesne University

Lily Palacio-Lewis (Warwick) – Towson University

Cahsia Page (Hempfield) – Indiana University of PA

Taryn Parks (Greencastle Antrim) – University of North Carolina

Ben Phillippy (Hershey) – DeSales University

Meghan Quinn (Warwick) – Bucknell University

Gabriella Recce (Central Dauphin) – University of Virginia

Gabriella Reifsnyder (Big Spring) – Waynesburg University

Simon Richards (Cedar Cliff) – Mansfield University

Megan Rider (Elizabethtown) – Ashland University

Aiden Rispoli (Altoona) – Thiel College

Lauren Roeske (Bishop McDevitt) – Clarion University

Ethan Rogers (Hershey) – Lock Haven University

Laura Sakol (Camp Hill) – Bucknell University

Kyle Schermerhorn (Tulpehocken) – Alvernia University

Griffin Schlegel (Twin Valley) – Bucknell University

Emily Schuler (Dallastown) – Temple University

Ryan Scicchitano (Cedar Crest) – Shippensburg University

Kiana Sechler (Mifflin County) – University of Pittsburgh

Olivia Sforza (Lebanon) – East Stroudsburg University

Darren Shaffer (Red Land) – East Stroudsburg University

Brendon Shea (Hershey) – Embry Riddle University

Chase Sheaffer (Mifflin County) – Indiana University of PA

Luke Sheppard (Hersey) – Haverford College

Tyler Shue (Ephrata) – Penn State University

Andrew Sisco (Hershey) – Susquehanna University

Sarah Smith (Exeter) – Messiah University

Molly Snyder (Mechanicsburg) – Lock Haven University

Rachael Spencer (State College) – Penn State University

Talia Spillerman (Wilson) – University of Pittsburgh

Marlee Starliper (Northern) – NC State University

Kohen Stover (Hershey) – Lock Haven University

Noah Stausbaugh (New Oxford) – East Stroudsburg University

Rio Strosnider (Fairfield) – Robert Morris University

Krystalyn Super (Governor Mifflin) – Messiah University

Josiah Taylor (Wyomissing) – Princeton University

Jessica Teleguz (Conestoga Valley) – Bloomsburg University

Tesia Thomas (West York) – Penn State University

Jonathan Thrush (Muhlenberg) – California University of PA

Zachary Toth (Palmyra) – Duquesne University

Sophia Toti (Carlisle) – Penn State University

Danielle Trimbur (Oley Valley) – University of Mount Olive

Alicia Underkoffler (Elizabethtown) – Kutztown University

Emily Velez (Wilson) – Shippensburg University

Kaitlyn Vorkapich (Camp Hill) – Messiah University

Neil Waldhausen (Annville-Cleona) – University of Rhode Island

Katie Wand (York Suburban) – Colgate University

Izzy Warren (St. Joseph’s Catholic) – Monmouth University

Olivia Wilson (Hershey) – Duquesne University

Annika Wise (Bishop McDevitt) – Kutztown University

Ben Wolfe (Palmyra) – LaSalle University

Tyeshawn Worrell (Chambersburg) – Kutztown University

Clay Yeager (Juniata) – Washington and Jefferson College


Class of 2019

Ciara Barreto (Ephrata) – Eastern University

Chris Barrett (Northern) – Army

Jenna Beitel (Saltsburg) – Saint Francis University

Cole Boback(Carlisle) – Dickinson College

Micaela Bradley (Northeastern) – Loyola University (New Orleans)

Sarah Castronova(Conestoga Valley) – Bloomsburg University

Skylar Ciccolini (Mifflin County) – University of Missouri

Kelly Cummings (Ephrata) – Eastern University

Kate Dickow (Warwick) – University of Richmond

Alisan Dodd (Conestoga Valley) – West Chester University

Evan Dorenkamp (Manheim Township) – Penn State University

Amber Fogelsanger (Northern) – Messiah University

Geoffrey Goldman (Ephrata) – Saint Vincent College

Leah Graybill (Warwick) – Shippensburg University

Kate Grohotolski (Manheim Township) – Millersville University

Nate Grucelski (Conestoga Valley) – Navy

Lance Hamilton (State College) – Penn State University

Abigail Hassler (Exeter Township) – Immaculata University

Kristen Herr (Lampeter Strasburg) – William and Mary College

Lacey Higgins (Cumberland Valley) – Monmouth University

De’Asia Holloman (Cedar Crest) – Millersville University

Molly Huynh (Bishop McDevitt) – US Coast Guard

Owen Isham (State College) – Allegheny College

Taylor Jede (Cumberland Valley) – Penn State University

Kileigh Kane (State College) – Penn State University

Sydney Koons (Lower Dauphin) – Bloomsburg University

David Kramer (Penn Manor) – West Chester University

Anna Kwasnica (State College) – Allegheny College

Meg Lebo (Carlisle) – University of South Carolina

Mayson Light (Lower Dauphin) – University of Delaware

Jane Livingston (Conestoga Valley) – Villanova University

Chase Longnecker (State College) – Penn State University

Chayce Macknair (Mifflin County) – Shippensburg University

Noah Martin (Warwick) – Bucknell University

Juan Mato-Segura (Reading) – Indiana University of PA

Quinn McElheny (Cambria Heights) – Saint Francis University

Olivia McLain (Eastern York) – Lee University (Tenn.)

Ezra Mellinger (Lampeter Strasburg) – Duke University

Ian Miller (Manheim Township) – High Point University

Maddie Murphy (Bishop Carroll) – Saint Francis University

Huy Nguyen (Manheim Township) – Widener University

Maliyah Paynter (Hershey) – Davidson College

Alex Poli (Conestoga Valley) – Immaculata University

Hailey Prestash (West Branch) – Saint Francis University

Caroline Ratchford (Bishop Carroll) – Saint Francis University

Lyndsey Reed (State College) – University of Mississippi

Zachary Reed (Manheim Central) – Lebanon Valley College

Will Rivers (Manheim Central) – West Chester University

Drew Roman (East Pennsboro) – Lehigh University

Dylan Servis (Twin Valley) – LaSalle University

Connor Shields (Warwick) – University of Notre Dame

Mark Suminski (Hershey) – Navy

Keeley Suzenski (Berks Catholic) – William and Mary College

Amber Swaisgood (Northern) – Messiah University

Jordan Walk (Twin Valley) – West Chester University

Mackenzie Walker (Homer Center) – Saint Francis University

Jack Wisner (Carlisle) – University of Pittsburgh

Hannah Woelfling (Cedar Crest) – Millersville University